SwiadomiZdrowia.pl I ZDROWIE I CHOROBY I DIETA

4° C Zachmurzenie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ONCORIA

Badania dotyczące mikrobiomu jelit są w okresie niemowlęcym

0 10

Otrzymuj aktualizacje w czasie rzeczywistym bezpośrednio na swoim urządzeniu, zasubskrybuj teraz.

To, co do tej pory wiemy o mikrobiomie jelitowym, może być tylko wierzchołkiem góry lodowej, a na tym polu wciąż istnieje wiele ograniczeń, niejednoznacznych wyników i kontrowersji.

Międzyosobowy mikrobiom jelitowy jest wysoce zindywidualizowany, a nawet u tej samej osoby mikrobiom jelitowy jest bardzo dynamiczny w krótkim okresie, dlatego wciąż brakuje nam dobrej definicji „zdrowego mikrobiomu”. Brakujące dane wyjściowe lub definicja utrudniają także wiele badań translacyjnych i interwencyjnych (Lloyd-Price i in., 2016).

Oprócz bakterii musimy również wziąć pod uwagę wpływ fagów (Shkoporov i Hill, 2019), archeonów (Pennisi 2017) i grzybów (Richard i Sokol, 2019) na przewód pokarmowy na zdrowie i choroby gospodarza. Badania nad tymi tematami są wciąż na stosunkowo wczesnym etapie. Jak badamy ich funkcje i potencjalne role ogromnych nieznanych i / lub niehodowanych drobnoustrojów?

Metagenomika i kulturomika stale się poprawiają i ułatwiają takie analizy, jednak wiele pozostaje do zrobienia (Nayfach i in., 2019).

Polecane artykuły

Czy badania na zwierzętach można też bezpośrednio tłumaczyć na ludzi? Prawdopodobnie nie, ponieważ niedawno amerykańska firma Synlogic stworzyła zmodyfikowany szczep bakterii i potraktowała fenyloketonurię w modelach mysich (Isabella i in., 2018), ale nie udało się to w badaniu klinicznym na ludziach, co sugeruje, że bezpośrednie i proste tłumaczenie nie jest możliwe.

Jak rozwiązać problemy związane ze standaryzacją i powtarzalnością w badaniach mikrobiomów? Tak istotne kwestie wymagają jeszcze większej liczby naukowców do pracy w skali globalnej w celu standaryzacji metodologii i bardziej otwartych baz danych do udostępniania badaczom (Servick, 2016; Costea i in., 2017; Poussin i in., 2018; Schloss, 2018) .

A co z długoterminowym bezpieczeństwem w podejściach interwencyjnych mikrobiomów, takich jak prebiotyki, probiotyki i przeszczepy kału? Ostatnie badania wykazały, że wiele interwencji wiąże się z potencjalnym ryzykiem (Singh i in., 2018; Suez i in., 2018; DeFilipp i in., 2019; Yelin i in., 2019). Jak precyzyjnie manipulujemy mikrobiomem?

Jednym z przykładów mogą być spersonalizowane badania i tłumaczenie żywieniowe (Zmora i in., 2016; Johnson i in., 2019) i zyskały one uwagę, jednak należy to zrobić w przypadku dużej liczby osób i śledzić je w dłuższym okresie.

Można zatem stwierdzić, że badania nad mikrobiomami są jeszcze w powijakach, należy przeprowadzić dokładniejsze badania z wykorzystaniem lepszych metod, aby określić rolę, a także mechanizmy mikrobiomu jelitowego w zdrowiu i chorobach ludzi, a także skuteczność i bezpieczeństwo metod interwencyjnych.

Otrzymuj aktualizacje w czasie rzeczywistym bezpośrednio na swoim urządzeniu, zasubskrybuj teraz.

Zostaw Komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors