SwiadomiZdrowia.pl I ZDROWIE I CHOROBY I DIETA

20° C Lekki deszcz
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ONCORIA

Czy badasz swój mikrobiom jelitowy?

0 26

Otrzymuj aktualizacje w czasie rzeczywistym bezpośrednio na swoim urządzeniu, zasubskrybuj teraz.

Znaczenie ludzkiego mikrobiomu jelitowego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego staje się coraz bardziej zrozumiałe. Wykazano na podstawie dotychczasowych badań naukowych, że stanowi on kluczowy modulator zdrowia ludzkiego. W takim zakresie, w jakim został zaproponowany czyli jako „podstawowy organ” ludzkiego ciała. Wyraźne zmiany w składzie mikrobiomu czyli stan znany jako „dysbioza” – zostały opisane w różnych chorobach. Natomiast zdefiniowanie charakterystycznego składu „zdrowego” mikrobiomu jest dość trudne. Co można przypisać między innymi zmienności międzyosobniczej.

Dlaczego Twoja mikrobiota jelitowa powinna być dla Ciebie ważna?

Na Twoje zdrowie duży wpływ ma mikrobiom jelitowy, skomplikowany ekosystem złożony z bilionów mikroorganizmów. Chociaż możesz nie uważać tej mikroskopijnej społeczności za „jedną jednostkę”. Naukowcy często nazywają mikrobiom „zapomnianym organem”. Z uwagi na to, iż jak wszystkie inne narządy pełni on funkcje metaboliczne, ochronne i strukturalne.

Kiedy w obrębie Twoich jelit występuje stan dysbiozy, Twoje mikroby są niezrównoważone. Dodatkowo wytwarzane jest więcej toksyn niż korzystnych składników odżywczych. Zbyt wiele niewłaściwego rodzaju drobnoustrojów powoduje występowanie niepożądanych problemów zdrowotnych.

Zwróć na to uwagę-Twój mikrobiom jest wyjątkowy! Nikt nie trawi pokarmu w taki sam sposób jak Ty! Dlatego niektórzy ludzie mają nietolerancję na produkty mleczne i glutenowe, podczas gdy inni nie mają żadnych problemów z trawieniem tych substancji, bądź wchłanianiem składników odżywczych czy z odpowiednią syntezą witamin oraz aminokwasów lub wytwarzaniem ważnych metabolitów.

Kluczem do dobrego zdrowia jest znalezienie i utrzymanie właściwej Tobie równowagi mikroorganizmów bytujących w jelitach. Jej obecność lub brak można zmierzyć, za pomocą badania.

Dlaczego warto zapoznać się z kilkudziesięcioma trylionami swoich bakterii jelitowych?

Testy mikrobiomu mają na celu wykrycie obecności różnych gatunków mikroorganizmów w próbce kału. W tym, określenie poziomu tych dobroczynnych, jak i patogennych. Z wyników badania można również uzyskać informacje, dotyczące ich różnorodności.

Jak test mikrobioty jelitowej pomoże Ci zrozumieć stan Twojego organizmu?

Badanie mikrobiomu jelitowego zapewnia jego głębsze zrozumienie. Dzięki czemu możesz przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i zapobiegać chorobom.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto wykonać w badanie mikrobiomu jelitowego. Zastanów się nad tym: mikrobiom ma znaczący wpływ na każdy układ Twojego organizmu, a badania sugerują, że bakterie jelitowe są powiązane m.in. z cukrzycą, IBS, rakiem okrężnicy, otyłością. Dlatego tego typu badanie pozwoli rzucić nowe światło na problemy zdrowotne, które Ci towarzyszą.

Wyniki badania mikrobiomu jelitowego pozwolą wyeliminować zgadywanie. Opracować plan postępowania i tym samym wprowadzić zmiany, które przyczynią się do przywrócenia  prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu.

Otrzymuj aktualizacje w czasie rzeczywistym bezpośrednio na swoim urządzeniu, zasubskrybuj teraz.

Zostaw Komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors