SwiadomiZdrowia.pl I ZDROWIE I CHOROBY I DIETA

25° C Pogodnie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ONCORIA

O nas

Portal ŚwiadomiZdrowia.pl powstał z myślą o tym, że nadszedł już czas dokonania głębokiej analizy realnego stanu zdrowia polskiego społeczeństwa. Pobieżne działania zapoczątkowane jeszcze w 2019 roku, wskazały jednoznacznie na istnienie potrzeby dostępu do rzetelnej informacji połączonej ze wskazaniami. Świadomizdrowia.pl mają odpowiadać na pytanie „Jak?” drogą do odpowiedzi na przyjętą przez nas ideę, jest ciągłe powtarzające się pytanie „Dlaczego?”

Nie chcemy pisać o rzeczach oczywistych, choć prawda o tym jak kształtuje się nasze zdrowie, co ma na nie wpływ i w jakim stopniu tylko na pierwszy rzut oka jest oczywista. Tysiące raportów wskazują na to, że nasze zdrowie, w odróżnieniu od naszej gospodarki, nie rozwija się w dobrym kierunku. Nie wiem, czy nie nadszedł już czas na to, by głośno mówić, że zdrowie pojedynczego człowieka, podobnie jak klimat, nie stało się ofiarą ideałów koniecznego wzrostu gospodarczego. Zdrowie położono na stosie gospodarczego postępu. I gdy zorientowano się, z jak dużym problemem możemy mieć do czynienia, politycznie skierowano całkowitą odpowiedzialność za ten stan rzeczy na każdego z nas, mówiąc, że każdy z osobna jest odpowiedzialny za swoje zdrowie. Czy rzeczywiście tak jest?

Doszliśmy do wniosku, że nie mamy czasu na to, by czekać, aż ktoś to zrobi za nas i najlepsze co możemy zrobić to tworzyć źródło rzetelnej wiedzy, edukować oraz samemu prowadzić cześć badań, ale ponad wszystko pokazywać rozwiązania, wskazywać wzorce i przez powtarzanie, upowszechniać nawyki Świadomych Zdrowia. W budowę portalu chcemy zaangażować każdego Świadomego Zdrowia Polaka. Chcemy słuchać głosu zdrowych, chcemy poprzez organizacje pacjenckie słuchać głosu osób chorych, chcemy słuchać głosu lekarzy, dietetyków, farmaceutów. Chcemy rozmawiać z tymi, którzy nas żywią. Chcemy wskazywać możliwe drogi, pokazując najlepsze przykłady i motywując każdego do trwałej życiowej zmiany.

Będziemy współpracować z ośrodkami prewencji zdrowia, będziemy pokazywać najlepsze ośrodki medyczne oraz firmy produkujące wyroby z pełną świadomością odpowiedzialności jakie takie podmioty biorą na siebie w wykreowaniu świata Świadomych Zdrowia.

Chcemy kształtować drużynę świadomych zdrowia ludzi, pokazywać sprawdzone wzorce, powielać je, tak by świadomością zdrowia zarazić całe społeczeństwo.

To nasz cel podstawowy i długookresowy.

Kontakt z nami

Polskie Stowarzyszenie Onkodietetyki
Bydgoskich Przemysłowców 6
85-862 Bydgoszcz, Polska

Telefon: +48 534 523 743
Telefon: +48 531 299 885.
Email: pso@onko.com.pl
Strona internetowa: swiadomizdrowia.pl

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors