SwiadomiZdrowia.pl I ZDROWIE I CHOROBY I DIETA

25° C Pogodnie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ONCORIA

Podstawowe i translacyjne badania mikrobiomu jelit – rozszerzenie na skalę globalną

0 27

Otrzymuj aktualizacje w czasie rzeczywistym bezpośrednio na swoim urządzeniu, zasubskrybuj teraz.

Szybki rozwój badań nad mikrobiomem jelitowym w ostatnich latach jest nie tylko związany z pogłębiającym się zrozumieniem funkcji mikrobiomu przez społeczność naukową, ale także jest nierozerwalnie związany ze strategicznym wsparciem każdego kraju.

Najbardziej znanym z nich jest Human Microbiome Project (HMP) wspierany przez Narodowy Instytut Zdrowia Stanów Zjednoczonych (NIH). W latach 2007-2016 NIH zainwestował ogółem 215 milionów USD w HMP (Proctor, 2019), z dodatkowymi 728 milionami USD na inne badania mikrobiomów ludzkich w latach 2012-2016 (Zespół NIH Human Microbiome Portfolio Analysis, 2019). Chiny, Wielka Brytania, Niemcy,Kanada, Francja oraz inne kraje i regiony w sposób ciągły zwiększają ilość inwestycji w tym obszarze. Szacuje się, że globalna inwestycja w badania związane z mikrobiomami w ciągu ostatniej dekady przekroczyła 1,7 miliarda dolarów (Proctor, 2019).

Jednocześnie postępuje industrializacja i komercjalizacja aplikacji związanych z mikrobiomami jelitowymi.

Wiele firm biotechnologicznych, przy udziale znacznych globalnych inwestycji współdziała ze sobą. Od 2019 r. ponad 3 miliardy USD zostało zainwestowane zainwestowane w firmy innowacyjne, których działania związane są z mikrobiomem jelitowym. Podobnie jak w przypadku badań podstawowych, Stany Zjednoczone objęły prowadzenie w tym obszarze inwestując ponad 2,4 miliarda dolarów, zostawiając inne kraje daleko za sobą.

Otrzymuj aktualizacje w czasie rzeczywistym bezpośrednio na swoim urządzeniu, zasubskrybuj teraz.

Zostaw Komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors